Buradasınız : Ana Sayfa //Renault Fiyatları//Yeni Renault Clio 2012 Sonbaharını Bekliyor

Yeni Renault Clio 2012 Sonbaharını Bekliyor

Yeni Renault Clio (2012)

Renault 2012 sonbaharında küçük sınıflarda yeni bir saldırıya hazırlanıyor. Clio, 3 cm uzayarak, 4,05 m’lik boyuyla küçük sınıf ortalamalarına göre daha uzun olacak. Otomotiv sektörünün genel trendi doğrultusunda, Renault‘da hacim küçültme yoluna giderek Clio‘nun kaputunun altında 3 ve 4 silindirli direkt enjeksiyonlu benzinli motorları kullanacak. Renault Clio‘nun baz motoru, Nissan‘la ortak geliştirilen ve Micra’nın da baz motor seviyesini oluşturulan 3 silindirli turbo motor olacak. 0.9 litre hacime sahip bu motor 70-100 hp arası güç üretebiliyor. Yeni Renault Clio‘nun bir diğer motoruysa yine turbo beslemeye sahip 1.2 lt’lik motor. 4 silindirli bu motor; 115-130 hp güç üretiyor.

Yeni Renault Clio baz donanım dahil tüm motor seçeneklerinde, start&stop teknolojisi ve frenleme esnasında enerji geri kazanımı sağlayan sistem standart olarak sunulacak. Böylece Renault Clio da otomotiv sektörünün genel trendlerine ayak uydurmayı başaracak.

Renault Clio 2012

Düşük emisyon değerleri sunmaya yönelik turbo beslemeli küçük hacimli motorlar ve düşük yakıt tüketimi sunmaya yönelik yeni teknolojiler Clio‘yla buluşacak. Güç aktarımını şimdilik 5 ileri manuel şanzıman ve 6 ileri EDC otomatik şanzımanla gerçekleştirecek. Geliştirilecek yeni bir çift kavramalaı şanzıman gelecekte EDC’nin yerine geçerek Clio‘da kullanılmaya başlanacak.

Bu yazı için google'dan gelen aramalar:

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Sıfır Otomobil Fiyatları | Sıfır Araba Fiyatları. Tüm hakları saklıdır.